top of page
Matkaautod-ja-matkabuss-mere-ääres.jpg

Seminariprogramm

CaravanFesti seminariprogrammi toome teieni laupäeval, 4. mail. Seminariala asub seekord Vanamõisa vabaõhukeskuse palksaalis.

10.15 Mõttevahetus karavaniga reisimisest Baltikumis (soome keeles) – Moderaator: Markku Lehtonen, Camping Pikseke. Osalejad: Raimo Lakka, Rolf Niemi, Kari Rainetsalo, Hannu Kivelä

Markku on pärit Soomest Turust, aga Eestis püsivalt elanud alates 1996. aastast ning pidanud maalilises Haapsalus kämpingut juba 26 aastat. Raimol, Rolfil, Karil ja Hannul on pikaajaline kogemus reisides nii Eestis kui ka teistes Balti riikides karavanituristina. Nad on läbi käinud pea kõik karavanipargid ja nurgatagused. Antud mõttevahetuses räägib Markku koos Raimo, Rolfi, Kari ja Hannuga nende kogemustest ja kõige meeldejäävamatest seikadest Baltikumis.

11.00 Mida külastada karavaniga Soome reisides – Elina Aro-Ojapelto, Kesk-Eesti Giidid MTÜ   

 

Elina on Eestile südame kaotanud soomlanna, kes viimased 29 aastat on elanud siinpool Soome lahte. Elinal on üle 40-aastane kogemus turismivaldkonnas töötamisel, sellest viimased 16 aastat on ta muuhulgas spetsialiseerunud just karavaniturismile. Oma ettekandes annab Elina ülevaate Soome karavanikultuurist, erinevatest peatumiskohtadest, nende erinevustest ja hindadest, ning jagab soovitusi, mis kohti külastada 3-päevase, nädalase ja 2-nädalase Soome reisi jooksul.

11.30 Reisi turvaliselt: kuidas vähendada varguse ohvriks langemise riske – Sergei Vahnitski, Klubi Eesti Karavan  

 

Sergei on Klubi Eesti Karavan liige juba aastast 2004, juhatuse liige ja aktiivne klubi eestvedaja aastast 2012. Matkaautoga käib Sergei reisimas 2-3 korda aastas, seda juba üle 20 aasta ning selle aja jooksul on ta reisinud Euroopa mitu korda läbi. Kogemusi on tal igasuguseid, sealhulgas ka mõned mitte nii positiivsed. Oma kokkupuudetest inimestega, kellel ei ole head kavatsused, Sergei sellel korral ka räägib.

12.00 Pikem karavanireis sõpradega? Minna või mitte minna? – Carola Madis, Kristel Aaslaid ja Eeva Esse-Sõõrumaa, Kolm Naist Karavanis  

 

Carola, Kristel ja Eeva on enamus karavanisõpradele tuttavad juba saatest Kolm Naist Karavanis. Sellel korral tulevad naised ja räägivad enda reisinippidest ja -soovitustest, juhtunud õnnetustest ning mismoodi neid lahendati. Kuidas kolm täiesti erinevat naist koos nii väikesele pinnale mahuvad ja kuidas see nende omavahelisi suhteid mõjutab. Samal ajal kõike filmides ja jagades seda teleekraanil. 

13.30 Kuidas valida uut matkaautot ja haagissuvilat ning kus teha hooldus – Meelis Adamson, Matkasuvilad.ee 

 

Meelise esimene kokkupuude haagissuvilaga oli juba 40+ aastat tagasi ning ta on aegade jooksul olnud 17 erineva matkaauto omanik. Viimased 18 aastat on ta ka ise tegelenud matkaautode ja haagissuvilate müügiga Eestis. Oma pikaajalisele kogemusele ja põhjalikele teadmistele tuginedes räägib Meelis oma ettekandes sellest, millele on oluline tähelepanu pöörata enne matkaauto või haagissuvila ostmist, et pärast oleks sellega mugav reisida. 

14.00 Kogemuslugu: perega Hispaaniasse talvituma – Hannes Kõva, entusiastlik karavaaner

 

Hannes on matkaautoga reisinud üle 8 aasta mööda Euroopat koos naise Age ning 3- ja 6-aastaste tütardega. Ühel aastal otsustati, et Eesti külma talve eest minnakse 5 kuuks Hispaania päikese alla. Hannes räägib, kuidas on reisida kahe väikese lapsega 5000 km kaugusele Lõuna-Hispaaniasse ning mida silmas pidada ja millega arvestada nii pikka seiklust ette võttes.

14.30 Mida põnevat leidub Baltikumis (soome keeles) – Elina Aro-Ojapelto, Kesk-Eesti Giidid MTÜ

 

Elina on Eestile südame kaotanud soomlanna, kes viimased 29 aastat on elanud siinpool Soome lahte. Elinal on üle 40-aastane kogemus turismivaldkonnas töötamisel ning ta tunneb Eestit läbi ja lõhki. Elina räägib antud ettekandes, mida ta soovitab Eestis ette võtta ja milliseid paikasid külastada, samuti Lätis ja Leedus.

15.00 Nähtamatu vaenlane: niiskus matkaautodes ja haagissuvilates – Gennet Kruusement, Haagisepere  

 

Gennet tegeleb juba 8 aastat igapäevaselt matkaautode ja haagissuvilate renoveerimise, ümberehituse ja hooldamisega pereettevõttes Haagisepere. Ta on tõeline oma ala spetsialist. Antud ettekandes jagab Gennet oma kogemusi ja nõuandeid, mida teha, et ennetada niiskust matkaautodes ja haagissuvilates. Millised on esimesed niiskuse ohumärgid ja kuidas toimida edasi, kui olete avastanud niiskuskolde. Kaasas on näidis.

15.30 50ndates Iia ja Kalmer Euroopa roadtripile minemas 20ndates vanliferi energia ja autoga – Iia Timmi ja Kalmer Tint, Salamaa Camping

 

Iia ja Kalmer on kaks aktiivset inimest, kes oma kämpingu pidamise ja muude tegemiste kõrvalt leiavad ka ise aega aktiivselt ringi reisida. Igal sügisel minnakse 1-2 kuuks Euroopasse reisima. Eelmisel sügisel tuli aga hullumeelne idee vahetada tavapärane matkaauto kaubiku vastu, kus ise sisseehitatud voodi ning ruumi ainult kõige vajalikuma jaoks. Seekord räägivad Iia ja Kalmer, kust tuli selline idee, mis juhtus teepeal ja kuidas see kogemus erines tavapärasest matkaautoga reisimisest.

16.00 Kogemuslugu: 10 000 km... ehk reis Vanamõisast Alicantesse ja tagasi – Henry Priks, värske karavaniomanik

 

Henry reisis matkasuvilaga esimest korda vaid kaks suve tagasi ning eelmisel aastal sai ostetud matkaauto, et võtta ette ka pikemaid reise. Sellel talvel sai teoks esimene pikem sõit Alicantesse. Henry jagab mõtteid ja tähelepanekuid transiidist, maksudest ning muudest kuludest kohapeal.

Haagissuvila-interjöör.jpg
bottom of page