top of page
Matkaautod-ja-matkabuss-mere-ääres.jpg

Seminariprogramm 2023

CaravanFesti seminariprogrammi toome teieni laupäeval, 6. mail. Seminariala asub messialal olevas telgis.

10.15 Baltikumis reisimine (soome keeles) – Markku Lehtonen, Camping Pikseke ja Elina Aro-Ojapelto, Kesk-Eesti Giidid MTÜ

Markku on pärit Soomest Turust, aga Eestis püsivalt elanud alates 1996. aastast ning pidanud maalilises Haapsalus kämpingut juba 25 aastat. Markku tunneb hästi nii Eestit kui teisi Balti riike, olles 30 aasta jooksul nendes palju karavanituristina reisinud. Antud ettekandes räägibki Markku Baltikumis karavanituristina reisimisest ning selle tehnilisemast poolest.
 
Elina on Eestile südame kaotanud soomlanna, kes viimased 28 aastat on elanud siinpool Soome lahte. Elinal on üle 40-aastane kogemus turismivaldkonnas töötamisel ning ta tunneb Eestit läbi ja lõhki. Elina räägib antud ettekandes, mida ta soovitab Eestis ette võtta ja milliseid paikasid külastada, samuti Lätis ja Leedus.

11.00 Tuleohutus matkaautodes ja haagissuvilates – Johannes Paldrok, Saku Vabatahtlik Päästekomando  

 

Johannesel on 11 aasta pikkune kogemus vabatahtliku päästjana. Oma töös on ta näinud igasuguseid olukordi, sealhulgas kui kiiresti tuli matkaautos levib. Antud ettekandes räägib Johannes matkaautodes ja haagissuvilates olevate tuleohtlike seadmete ohutusest ja tulekustutusvahenditest ning sellest, kuidas ja kui kiiresti on vaja tule valla pääsemise korral reageerida.

11.30 Miks peatuda kämpingus? – Iia Timmi ja Kalmer Tint, Salamaa Camping  

 

Kes teeb, see jõuab – see ütelus peab Iia ja Kalmeri puhul vägagi paika. Lisaks oma kämpingu pidamisele on nad ka Eesti Kämpingute Liidu aktiivsed liikmed. Kuna karavaniturism on Eestis viimastel aastatel hoogsalt kasvanud, siis jagavad Iia ja Kalmer lahkesti nõuandeid ja soovitusi, mida üks ratastel seikleja peaks tähele panema ja millega arvestama. Miks eelistada kämpingus peatumist, kust leida infot karavani teenuseid pakkuvate kämpingute kohta nii Eestis kui Baltikumis, milliseid kohtasid külastada – need on vaid mõned teemad, millest antud ettekandes juttu tuleb.

12.00 Matkaautode ja haagissuvilate renoveerimine, ümberehitamine ja hooldus – Gennet Kruusement, Haagisepere 

 

Gennet tegeleb juba 7 aastat igapäevaselt matkaautode ja haagissuvilate renoveerimise, ümberehituse ja hooldamisega pereettevõttes Haagisepere. Ta on tõeline oma ala spetsialist. Antud ettekandes jagab Gennet oma kogemusi ja nõuandeid, kuidas matkaauto ja haagissuvila eest õigesti hoolitseda ning mida on oluline teada nende renoveerimisel ja ümberehitamisel.

12.30 Soomes reisimine – Elina Aro-Ojapelto, Kesk-Eesti Giidid MTÜ 

 

Elina on Eestile südame kaotanud soomlanna, kes viimased 28 aastat on elanud siinpool Soome lahte. Elinal on üle 40-aastane kogemus turismivaldkonnas töötamisel, sellest viimased 15 aastat on ta muuhulgas spetsialiseerunud just karavaniturismile. Oma ettekandes annab Elina ülevaate Soome karavanikultuurist, erinevatest peatumiskohtadest, nende erinevustest ja hindadest, ning jagab soovitusi, mis kohti külastada 3-päevase, nädalase ja 2-nädalase Soome reisi jooksul.

13.00 Kuidas valida uut matkaautot ja haagissuvilat – Meelis Adamson, Matkasuvilad.ee

 

Meelise esimene kokkupuude haagissuvilaga oli juba 40 aastat tagasi ning ta on aegade jooksul olnud 17 erineva matkaauto omanik. Viimased 17 aastat on ta ka ise tegelenud matkaautode ja haagissuvilate müügiga Eestis. Oma pikaajalisele kogemusele ja põhjalikele teadmistele tuginedes räägib Meelis oma ettekandes sellest, millele on oluline tähelepanu pöörata enne matkaauto või haagissuvila ostmist, et pärast oleks sellega mugav reisida.

13.30 Meie teine kodu – karavan! – Iia Timmi ja Kalmer Tint, Salamaa Camping

 

Iia ja Kalmer on kaks aktiivset inimest, kes oma kämpingu pidamise ja muude tegemiste kõrvalt leiavad ka ise aega aktiivselt ringi reisida. Nad saavad julgelt väita, et matkaauto on nende koduks vähemalt 4 kuud aastas. Kuidas see võimalik on ning kuidas on nendel õnnestunud oma hobi ja töö ühendada? Sellest Iia ja Kalmer räägivadki.

14.00 Mida teha Mulgimaal? – Jaanika Toome, Kire Avastaja MTÜ

 

Jaanika on Kirglik Avastaja, kes tunneb Mulgimaad läbi ja lõhki ning kellele meeldib piirkonna vägevaid kohti ja inimesi ka teistele tutvustada. Oma ettekandes räägib Jaanika, mis koht see Mulgimaa on ning mida põnevat seal teha ja näha saab. Muuhulgas tuleb juttu Mulgimaa kaunitest rattateedest, sealkandis tegutsevatest elustiili ettevõtetest ja nende külastamisvõimalustest ning mida vahvat ette võtta lastega.

14.30 Kuidas muuta matkaauto ja haagissuvila turvalisemaks – Meelis Adamson, Matkasuvilad.ee

 

Meelis on juba aastakümneid karavaniturismiga tihedalt seotud olnud ning viimased 17 aastat tegelenud matkaautode ja haagissuvilate müügiga. Antud ettekandes räägib Meelis sellest, kuidas muuta oma matkaauto või haagissuvila turvalisemaks ning kuidas ka lihtsate vahenditega tagada oma turvalisus reisil olles.

15.00 Inspiratsioonilugu: Unistuste täitmiseks pole kunagi liiga hilja – Reemet Kasekamp, nokitseja Vana-Vigalast

 

Pensionärist nokitseja Vana-Vigalast – nii nimetab ennast Reemet ise. Reemet on elav tõestus sellest, et oma unistuste täitmiseks ei ole kunagi liiga hilja. Aastakümneid tagasi Saksa DV-s reisides tekkis tal soov ühel päeval ise endale matkaauto valmis ehitada. Selle unistuse täideviimiseni jõudis ta alles mõned aastad tagasi, juba 70-aastase härrana. Antud ettekandes jagab Reemet oma lugu sellest, kuidas tema unistus tekkis, mis inspireeris teda juba soliidses vanuses oma unistust ellu viima ja kuidas ta seda koos abikaasa Järviga teostanud on. Kindlasti jagab ta ka oma kogemusi ja nõuandeid ning loodetavasti inspireerib oma ettevõtlikkusega teisigi oma unistusi ellu viima.

 

Reemeti ja tema abikaasa Järvi 7,5 tonnisest veoautost ümberehitatud matkaautoga on võimalik kõikidel ka CaravanFestil tutvuda.

Haagissuvila-interjöör.jpg
bottom of page